xiaomi szczoteczka soniczna do zębów którą wybrać ?

Porównanie szczoteczek sonicznych od Xiaomi.


Xiaomi OcleanCzym jest szczoteczka soniczna do zębów ?
Po krótce. Jest to urządzenie elektryczne, które emituje drgania o różnej częstotliwości, które przenoszone są na główkę szczoteczki, co sprawia, że mycie żębów jest znacznie efektywniejsze od tradycyjnej metody.

Xiaomi vs Philips
Dlacego szczoteczka Xiaomi a nie Philips ?
Odpowiedź - cena! Szczoeczki od Xiaomi przy podobnej funkcjonalności potrafią być conajmniej 3 razy tańsze. Nawet jeśli okaże się, że Philips jest nieco lepszy to i tak nie będzie to różnica na tyle istotna by aż tyle przepłacać.

Z pewnością gdy już usłyszymy, bądź przeczytamy o cudownych efektach tychże szczoteczek i postanowimy sobie ją zakupić to padnie pytanie - którą szczoteczkę xiaomi Oclean wybrać ? One, SE, Air, X czy Z1 ?
- Jaka szczoteczka soniczna do zębów najlepsza ?

Poniżej przedstawiam tabelę porównawczą szczoteczek

Xiaomi Oclean One toothbrush compare
xiaomi oclean electric toothbrush comparision

Szczoteczki te stanowią świetną alternatywę dla szczoteczek np. Philips, są kilka razy tańsze i jak się okazuje często dorównują im a nawet przewyższają funkcjonalnością a przede wszystkim częstotliwością drgań. Gdzie Philips chwali się maksymalną (osiągalną chwilowo częstotliwością), a przez większość czasu, częstotliwość ta jest mniejsza.


Z powyższej tabeli jak również na podstawie własnych doświadczeń stwierdzam iż, każda z powyżej wymienionych szczoteczek będzie dla nas dobra i będzie to ogromna różnica jeśli ktoś używał wcześniej wyłącznie manualnej, zwykłej szczoteczki. Jednak są szczoteczki, które wyróżniają się na tle reszty - Oclean One i Oclean One SE - większą częstotliwością drgań w przypadku pierwszej wersji oraz większej siły tarcia 280gf.cm i 270gf.cm w stosunku do reszty gdzie mają 220gf.cm . Jednak jak się okazuję w nowych modelach szczoteczek tej firmy nie stawiają na ten parametr, więc może on nie być tak istotny, co za tym idzie jakikolwiek wybór - nawet tej najtańszej spośród listy szczoteczki może się okazać najlepszym wyborem. Reszta różnic to przede wszystkim ilość dni pracy na akumulatorze i jego pojemność.
A jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Ja wybrałem Oclean One, wyglada na to, że jest najlepsza z całej stawki, jeśli ustawimy w aplikacji mobilnej na najwyższy poziom (domyślnie nie jest na najwyższym poziomie częstotliwości drgań), Jednak śmiem stwierdzić, iż model słąbszy SE nie ustępuje mocy. Więc Jeszce raz powtórzę - cokolwiek wybierzemy z tej stawki to 99% będziemy zadowoleni. Mycie, zębów jest to czynność codzienna, nikt po kilku miesiącach używania nie będzie się zastanawiał nad tym czy mógłby wybrać lepiej.


Xiaomi Oclean One
szczoteczka Xiaomi Oclean One z uchwytem ściennym 


Xiaomi Oclean One toothbrush in hand

Xiaomi Oclean One toothbrushKomentarze